Hemen Ara

Döner Kapı Sistemleri

Otomatik döner kapı, giriş-çıkış yoğunluğunun yüksek olduğu binalarda insan trafiğini rahatlatmak için en çok tercih edilen kapı sistemlerinden biridir. Aynı zamanda, binaların mimari cephelerini estetik olarak tamamlarken, gösterişli girişlere ihtiyaç duyulduğunda isteklere kusursuz çözümler sunar. Ayrıca otomatik döner kapı kanatların sağladığı hava geçirmemezlik sayesinde iç ve dış ortamları üstün bir şekilde ayırarak yüksek ısı yalıtımı sağlar.

Tamamen dönen tavan alanı, ışığın eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlayarak fırça izlerini ortadan kaldırırken, gizli sensörler kalabalık olmayan bir sunum ve baştan başa net hatlar sağlar. İsteğe bağlı olarak geceleri kapanan bir kapının sunulması ile en üst düzey emniyet için şık bir çözüm sağlanmış olur. Anti panik otomatik döner kapı, acil durumda kaçışı kolaylaştırmak için kapı kanatları anında serbest bırakılır ve katlanır.

Otomatik Döner Kapı Teknik Özellikler:

Otomatik döner kapılar tamamen operatör ile kontrol edilir. Sistem yerden 4 cm yükseklikte çalıştığı için zamanla etkili olan toz, kir ve sudan etkilenmez. Elektrik kesilmelerinde manuel kullanım olanağı sağlar. Poyraz Otomatik Kapı Sistemlerinin patentli ince, özel alüminyum profilleri sayesinde estetik ve zarif görünüm.
 1. 2000 mm – 6000 mm çaplar arasında her ölçüde imalat olanağı
 2. 2, 3 veya 4 kanat imalat seçenekleri
 3. Su geçirmez tavan.
 4. Taşıyıcı profillerin et kalınlıkları 2 mmdir.
 5. Kanat profillerinin et kalınlıkları 1,5 mm ve isteğe bağlı olarak arttırılabilen üst kanopi yüksekliği.
 6. Kapı kanatlarının her konumda kapalı durumda bulunması.
 7. Sabit kanat camları 4 mm+ 4 mm lamine bombeli, kanat camları 4 mm+ 4 mm veya 5 mm + 5mm laminedir.

Döner Kapı Güvenlik Fonksiyonları:

Elektrik kesilmelerinde manuel kullanım,YAŞLI ve ÖZÜRLÜ butonu ile yavaş hareket sistemi,

Sıkışma bildirimli.

Topuk ve omuz sensörü ile herhangi bir çarpma anında derhal durma.

 Döner Kapi Dış Yüzey:

 • Tüm ral renkleri.
 • Tüm eloksal renkleri.
 • Paslanmaz çelik profil ve kaplama, tüm renk seçenekleri.
 • Farklı opsiyonel cam ve renk seçenekleri.
Hemen Ara Etiketler: , ,
Hemen Ara

Menteşeli paslanmaz kapı günümüzün gereksinimlerini en titiz şekilde karşılamak üzere geliştirilmiştir.
1200 mm genişliğe kadar tek 2000 mm kadar çift kanat üretilebilmektedir.
Menteşeli paslanmaz kapılar otomatik kapı mekanizması takılarak 250 kg ağırlığa kadar otomatik olarak çalıştırılabilir.
Operasyonel işlerin yapıldığı alanlarda hijyen sağlamak için mutlaka kapılarının da hijyen özellikte yapılması gerekir.
Hastanelerin ameliyahane veya reanimasyon kısımlarında hem hijyeni hem de ortam havasının basınç, ısı vb. özelliğini korumak amacıyla mekanın koruma altına alınması sağlanır.

Benzer şekilde farmasötik üretim tesisi, gıda üretim tesisi gibi hassas üretimlerin yapıldığı alanlarda iklimlendirme ve hijyen temin etmek için paslanmaz kapılara ihtiyaç vardır.
Kurşunlu veya farklı dansitelere sahip poliüretanlı paneller kullanılır.
Güçlü, kaliteli ve toz barındırmayan profiller
Paslanmaz çelik kol, kilit ve ayarlanabilir kilit karşılığı 40mm gözetleme penceresi (Temperli, kenarları 20 mm özel boyalı)
Ses ve ısı geçirmeyen paneller
Her kalınlıktaki duvara ayarlanabilir kasa ve panel kaplama

Hastane ve laboratuarlarda, yüksek teknolojik ve famasötik ürün yapan fabrikalar ve temiz odalarda, Gaz sızdırmazlığı gerektiren odalarda, Tiyatro vb. gibi ses yalıtımı gerektiren mekanlarda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Hemen Ara Etiketler: ,
Hemen Ara

Hermetik kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği gibi toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son derece ergonomik bir yapı içerisindedir.

Mekanizma içerisinde bulunan eklemli yapı sayesinde kanat kapanma noktasına yakın bir seviyeye geldiğinde eşzamanlı yatay bir hareketle yuvaya girer, bu esnada özel kılavuzlama elemanı kanadı duvara doğru iter ve kanat 4 kenardan kapı boşluğu üzerine basarak kapanır.
Son olarak hermetik kapı kanadı ve kasası üzerinde bulunan contalar sayesinde hava sızdırmaz hermetik kapı olma özelliği tamamlanır.

Hermetik Kapı Sistemleri üç farklı yapı elemanı ve yüzey kaplaması ile tercih edilebilir.
MDF-Lam
Kompak Laminat (Compact Laminat)
Paslanmaz Çelik

Sağlık Bakanlığı ve TOKİ’nin Teknik Şartnamelerine %100 Uygunlukta evrensel standart ve normları tam anlamıyla karşılayan test raporlarına ve sertifikalara sahip profesyonel bir üründür.

Sızdırmazlık İhtiyacı Olan Ameliyathane, Labaratuvar ve Hatta Kayıt Stüdyoları Gibi Spesifik Uygulama Alanları Olan Hermetik Kapılar, Duvar ve Zemin Üzerine Tam Temasla Kapanır ve Hava Sızdırmazlık İhtiyacını Karşılar.

Hemen Ara Etiketler: ,
Hemen Ara

Hastane ve benzeri sağlık sektörüne hizmet veren çeşitli kuruluşlar için özel olarak geliştirilen fotoselli ameliyathane kapıları ve sedye transfer kapısı kanatları, minimum düzeyde girinti ve çıkıntıları olan antibakteriyel laminant veya paslanmaz çelik levhalar ile kaplı ,ahşap seren üzeri çift yüzeyden MDF veya kompak laminat (compact laminat) malzemeden üretilmektedir.

Hastane yapılanmasının her bölümünde antibakteriel malzemeler kullanılması kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Bu kapı türü hem özel hemde devlet hastanelerinin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Bu tip kapılar sterilizasyonun korunması için genellikle duvar üzerine yerleştirilen yaklaşım sensörü (el sensörü) veya dirsek butonları ile açtırılmakta olduğundan ,açtırma elemanının kapıya yakın kalabilmesi için tek tarafa kaydırılması tercih edilmektedir. Ancak tek kanatlı uygulamaların elverişli olmadığı durumlarda çift kanatlı uygulamalarıda mevcuttur.

Prensip olarak fotoselli ameliyathane kapıları ile aynı özelliklere sahiptir. Ameliyathane kapılarından farklı olarak kanat açıldıktan sonra kapı geçiş boşluğunda sedye transfer işlevi gören sabit bir bölmenin olmasıdır. Sedye transfer bölmesi açılır kanatla aynı malzemelerden üretilir ve kapının işlevsel ve görsel bütünlüğünü bozmaz. Sedye transfer bölmelerinin kullanılma maksadı yarı steril bölgeden, tam steril bölgeye yaya trafiğini engellemektir. Bu şekilde steril alana, yarı steril alandan kıyafetler aracılığı ile taşınabilecek bakteriyel parteküller en düşük seviyede kalmakta ve sedye transfer aracının boyuna göre imal edilen seperatörün üzerinden steril alanda bulunan transfer aracına sedye aktarılabilmektedir. Sedye transfer bölmeleri stabil olmalarına karşın özel durumlarda ( örn. tıbbi techisat ve gereçlerin tamiri, bakımı veya transferi halinde ) açılabilir bir yapıya da sahiptir.

Hemen Ara Etiketler: ,
Hemen Ara

Normal kullanımı olan kapılarda panik açılma özelliği istenmesi durumunda fotoselli otomatik kayar kapı kullanılacaksa, acil çıkış özelliğinin sağlanması amacıyla kanatların kaçış yönünde itilmesi halinde otomasyonu devre dışı bırakan ve yana kayar durumdan 90 derece açılmasını sağlayan özel bir mekanik donanımla techizatlandırılmış kanatlar kullanılmaktadır. Normal şartlarda estetik olarak, standart uygulamalardan hiç bir farkı olmayan panik kaçış özellikli otomatik kayar kapı kanatları ihtiyaç olan her ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Hareketli kayar kanadın veya kanatların panikte açılması sonucu oluşan net geçiş genişliğinin yeteli olması veya sabit bulunmaması halinde panikte 90 derece açılabilme özelliği yalnızca hareketli kanatlar üzerine uygulanır.

Panikte açılan net geçiş genişliğinin sadece hareketli kanatlarla yeterli mesafeye ulaşmadığı durumlarda veya panik dışı durumlarda, örneğin bir otogaleride araçlarında geçmesini gerektiren özel durumlarda sabit kanatlarda, hareketli kanatlarla birlikte 90 derece serbest açılım sağlayarak tüm kanatlar kenarlara sürülebilmektedir.

Hemen Ara Etiketler:
Hemen Ara

Teleskopik otomatik kayar kapılar toplam genişlik ölçüsünü tek yöne açılır uygulamalarda iki adet hareketli kanat ve bir adet sabit kanat olmak üzere üç parçaya bölerken, çift yöne uygulamalarda toplam alan dört adet hareketli kanat ve iki adet sabit kanat olmak üzere altı parçaya bölünmektedir. Teleskopik fotoselli kayar kapılarınızı mimari tercihleriniz doğrultusunda çeşitli güvenlik camları, renklendirme teknikleri ve zengin olanaklarla zevkinize uygun halde getirmek sizin elinizde

Tek Yöne Açılır Teleskopik Fotoselli Kayar Kapılar
Çift Yöne Açılır Teleskopik Fotoselli Kayar Kapılar

Otomatik fotoselli kayar kapılara ihtiyaç duyulan, fakat standart uygulama ile elverişli bir açılma mesafesi sağlayamayan mahallerde, hareketli kanat sayısının çoğaltılması yöntemiyle, hareketli kanatların üzerinde toplanacağı sağır kanat veya alanın azaltılması prensibiyle daha elverişli genişlik ölçülerinin elde edilmesini gerektiren durumlardır.

Tek Yöne Açılır Teleskopik Fotoselli Kayar Kapılar

Tek yöne teleskopik kapılar minimum 1750mm genişlik ölçüsü olan uygulama mahallerinde fazladan açılma mesafesi kazandıran bir sistemdir. Minimum 1750mm mekanizma uzunluğunda toplam mesafeyi normal tek kanat fotoselli kapılarda olduğu gibi ikiye bölerek yaklaşık 825mm açmak yerine üç parçaya bölüp iki hareketli kanadı önce birbiri üzerine sonrada üçüncü parça olan sabit kanat veya mevcut cephe üzerine kaydırarak 1100mm net açılma mesafesi sağlayabilmektedir. Tek yöne teleskopik kayar kapıların minimum kanat açabilme mesafesi 1100mm, maksimum kanat açma mesafesi 3000mm olabilmekte.

Çift Yöne Açılır Teleskopik Fotoselli Kayar Kapılar

Çift yöne teleskopik sistemlerde sağa bir ve sola bir yerine her iki yöne ikişer adet kanat kaydırılabilmektedir. Birbiri üzerine kaydıktan sonra sabit alanlar üzerine ilerleyen sistem, minimum 2200mm genişlik ölçüsüne ihtiyaç duymaktadır. Minimum uygulanabilirlik ölçüsü olan 2200mm’de standart çift kanatlı kapılar 1050mm açabilmekteyken çift yöne teleskopik sistemler 1400mm net geçiş genişliği sağlayabilmektedir. Çift yöne teleskopik kayar kapıların minimum geçiş genişliği 1400mm, maksimum geçiş genişliği 4000mm olabilmekte.

Hemen Ara Etiketler: ,
Hemen Ara

Fotoselli cam kapı uygulamasında cam manetli (tutuculu) otomatik kayar kapılar mümkün olan en düşük seviyede profil kullanılarak veya hiç profil kullanmadan cam panelleri manetlerle mekanizmaya bağlayarak yapılabilmektedir.

Birinci uygulama şeklinde cam paneller sadece üst kısmından özel bir profille taşıtılmaktadır. Fotoselli cam kapılar da bu uygulama şekli içerisinde düşey profiller kullanılmazken kanat altında bir baza profillinin kullanılıp kullanılmaması tamamen isteğinize kalmaktadır.
İkinci bir yöntem olan inox askı aparatları cam panelin üzerine açılan deliklere vidalanan paslanmaz çelik tutucularla kanadın askılanması prensibine dayanır. Kullanılan inox manetlerin maliyeti transparan fotoselli kapı fiyatı bakımından bir miktar artışa neden olsada, yöntem fotoselli cam kapı fiyatları bakımından oluşan artışı, sağladığı ekstra şeffaflık ile telafi etmektedir. Bu uygulama da ekseriyetle maksimum cam görüntüsü elde edilmek istendiği için başka bir profil kullanılmaz. Fakat istenmesi halinde birleşim noktalarında silikon contalar ve alt baza profilli uygulamak mümkündür.

10 mm temperli emniyet camından oluşturulan kanat camları kenarları rodajlanarak kesiciliği yok edilir, yuvarlatılır ve pürüzsüz hale getirildikten sonra üst taraftan özel bir prolle askıya alınır. Tek veya çift kanatlı uygulamaları sabitli veya sabitsiz olarak imal etmek mümkündür. Tek kanatlı çerçevesiz otomatik kayar kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilmekte. Çift kanatlı çerçevesiz uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmektedir.

Profil askılı uygulamayla aynı şekilde 10mm temperli şeffaf veya renkli camlarla imal edilen paneller rodaj işleminin yanı sıra inox askı aparatlarının (manetlerinin) vidalanabileceği deliklerin oluşturulmasıyla tamamlanır. Mekanizma kapağının inox askı aparatlarıyla bütünlük sağlaması açısından naturel eloksallı alüminyum veya alüminyum üzeri paslanmaz çelik kaplamalı olarak tercih edebilirsiniz. Tek kanat inox askılı fotoselli cam kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilmekte. Çift kanat inox askılı uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmektedir.

Hemen Ara Etiketler: , ,
Hemen Ara

Bir alüminyum ve şase üzerinde elektronik kartın motora hareket vererek
kayış yardımı ile tekerlek ve rulman yardımı ile kapıların yürütülmesi işlemidir.

Titizlik ile imal edilen ürünlerimiz kusursuz mekaniğinin yanı sıra elektronik
mühendislik birikimi sayesinde son derece konforlu ve uzun ömürlü otomatik kayar kapı sistemleri üretmekteyiz.

Şeffaf, renkli, reflekte, solar veya kombine özellikli lamine, temperli veya lamine+temperli camlarla ve özel fırça, conta yapısı ile hava yalıtımını muntazam bir şekilde sağlayan alüminyum profil sistemlerini, elektrostatik toz boya (RAL standartları) veya eloksal renklendirme teknikleri ile her tür ihtiyaç ve zevke uygun hale getirerek otomatik kayar kapılarınızı üretilmektedir.
Fotoselli kapılar sağlıklı çalışabilmesi amacı ile 1500 mm x 2700 mm ölçülerinde imal edilmeli ve uygulanmalıdır. Cam profil renkleri mimari ve kurumsal yapıya uygunluk sağlayabilmesi amacı ile ral renklerde boyanabilir. Kapı camları 4+4 mm laminasyon yapılmış veya 10 mm tenperli manetli sistemle uygulama yapılmalıdır.
Fotoselli kapıları açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymamaktayız.
Kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılar ve kendiliğinden açılır.
Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha
fazla alüminyum profilden imal edilen kapılara uygulanmaktadır.

Hemen Ara Etiketler: , , ,